gototop
07.06.2012 Celá rodina za zábavou - XVIII. ročník Jablonského medvídka (FOLKtime.cz)    Tisk
PR
Snad každý z nás na konci pracovního týdne přemýšlí nad tím, jak prožije dva dny volna, vytoužený víkend. Někdo hledá novou inspiraci, někdo nové kamarády a někdo kulturní vyžití pro celou rodinu v pohodovém a klidném prostředí. Proto jsme pro Vás opět připravili další ročník tradičního folkového festivalu, plného kvalitní hudby, zábavy pro dospělé i pro děti, jídla, pití a hlavně pohodových lidí.

Rádi bychom zdůraznili, že Medvídek není klasický velkolepý festival, kde jsou tisíce lidí a člověk má občas strach, že bude společně se skákajícím davem zašlapán do země. Ba naopak! Naším cílem je nabídnout prostor pro pobavení širokému spektru publika – od nejmladších po ty nejrozumnější :-). Celým večerem se ponese poklidná a houpavá hudba zpěváků a muzikantů v útulném koutku jablonského koupaliště, a tak zde každý den zavládne pohoda a mír.

Kromě hlavního programu na podiu, je přichystán bohatý doprovodný program. V sobotu dopoledne (cca od 10hod) bude v parku vedle koupaliště probíhat Pohádkový les pro děti se spoustou zajímavých úkolů a odměn. Současně se budou v areálu konat soutěže pro dospělé a vězte, že máme pro vymýšlení úkolů velmi bujnou fantazii :-). Tradičně zde budou stánky prodejní i řemeslné, ve kterých své umění předvede například kovář, hrnčíř a jiní výtvarníci. Svoji šikovnost také předvedou členky z RC Jabličko. Právě zde můžete vyzkoušet či uplatnit svůj talent a vyrobit si vlastní suvenýr! Účast přislíbil i jezdecký oddíl  s koníky, na kterých bude možné se povozit.

A na jaké kapely se letos můžete těšit? Páteční partičku rozehraje v 19,30 hod téměř místní skupina Wejvrat, poté nastoupí pražská scéna v podání kapel Passage a Lístek. Folk proloží old timovým bluegrassem Trativod music band a abychom neopomněli krásu moravských melodií, na konec večera zahraje Cimbál Classic z Brna.

V sobotu v programu uvidíme  vystoupením žáků ZUŠ Jablonné nad Orlicí, skupinu Barbušíci z Domova pod hradem Žampach a také divadlo pro děti v podání Marka Vojtěcha. Kolem 18 hod se představí skupina historického šermu Lucrezia z Dolní Dobrouče a předvede, jak bojovali mušketýři v 17. století. Tato skupina bude mít vystoupení již v pátečním večeru, kde nám předvede svoji ohňovou show. Jako první v pořadí se na podium v odpoledních hodinách vyhoupne dámský oktet z Ústí nad Orlicí – Generace, následovat je budou kapely Madam, Marien, Sekvoj, Stráníci a Míra Ošanec. Hudební okénko opět uzavře jižanská muzika v podání Tomáše Kočka & Orchestru – neboli world music inspirovaná moravskou tradiční hudbou. Ale pozor, konec programu ještě neznamená konec večera.  Kdo má zájem a výdrž, může se společně s hudebníky přesunout k hřejivému ohni a zpívat až do bílého rána.

Jablonský medvídek
8. – 9. června 2012
Vstupné: dospělí 100,- Kč, děti 6 - 15 let 50,- Kč, tělesně postižení a děti do 6 let vstup zdarma
www.jablonskymedvidek.cz/

Sdílet na...
Kam dál?

» Jablonský medvídek již po dvacáté (OS Kamarádi Jablonné nad Orlicí)

» Pozvánka na festival Jablonský medvídek 12. - 13. 6. 2015 (FOLKtime.cz)

» Jaké byly některé festivaly aneb dlouhý pohled zpět - 2.část (Tomáš Hrubý)

» O festivalu, který vás pobaví i skoky do vody ()

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."